OČKOVÁNÍ PROTI KLÍŠŤOVÉ ENCEFALITIDĚ OD 1.1.2022
12. 1. 2022
V účinnost vstupuje od 1. 1. 2022 novela zákona č. 48/1997, o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů. Nově bude moci pojištěnec nad 50 let věku využít očkování proti klíšťové encefalitidě hrazené ze zdravotního pojištění, tedy pro klienta ZDARMA. Toto by mělo být prováděno u praktických lékařů.
Klienti, kteří mají zájem o očkování proti klíšťové encefalitidě od 1. 1. 2022 a je jim nad 50 let věku, mají následující možnosti:
  • I nadále u nás mohou všichni klienti využít očkování, které si sami uhradí jako samoplátci. Očkovací látky proti klíšťové encefalitidě máme dostupné ve všech ordinacích Zdravotního ústavu. Cena pro očkování dospělých osob je 1050 Kč.  Upozorňujeme na skutečnost, že v souvislosti se zavedením hrazeného očkování z veřejného zdravotního pojištění nebude možno u osob nad 50 let věku čerpat příspěvek z fondů prevence jednotlivých zdravotních pojišťoven na toto očkování. 
  • Druhá možnost, jak získat očkování proti klíšťové encefalitidě u osob nad 50 let zdarma, je vyčkat na spuštění hrazeného očkování zdravotní pojišťovnou i v našich ordinacích. Intenzivně o tom jednáme od září 2021 s Ministerstvem zdravotnictví. Jakmile bude možné využít očkování hrazené pojišťovnou i v našich ordinacích, budeme Vás informovat. Aktuálně počítáme s horizontem několika měsíců.
Tato informace NEPLATÍ pro ordinace očkování a cestovní medicíny Ústí nad Labem, Teplice, Most, Chomutov, Karlovy Vary a Sokolov, kde máme uzavřenou smlouvu se zdravotními pojišťovnami na výkony očkování, které se od 1. 1. 2022 bude vztahovat i na očkování proti klíšťové encefalitidě.