Očkování a cestovní medicína

Najdete nás

Zdravotní ústav se sídlem v Ústí nad Labem patří k největším poskytovatelům služeb v oblasti očkování a cestovní medicíny v České republice. Naše služby můžete využít celkem v 16 očkovacích centrech v Praze a dalších 8 krajích ČR.

Očkování provádíme pro jednotlivce, organizace a firmy, které zajišťují očkování svým zaměstnancům. Organizace a firmy mohou objednat očkování hromadně a pro úhradu očkování využít např. příspěvek z fondu kulturních a sociálních potřeb nebo jiných fondů.

V OBLASTI OČKOVÁNÍ A CESTOVNÍ MEDICÍNY NABÍZÍME TYTO SLUŽBY:

  • očkování proti tuzemským infekcím (klíšťové encefalitidě, hepatitidám A a B, meningokokovým infekcím, chřipce) a dalším infekčním onemocněním
  • očkování pracovníků před výjezdem do zahraničí včetně doporučení a předepsání antimalarické profylaxe
  • konzultace a poradenství pro cestovatele, zahrnující i sestavení optimálního očkovacího plánu, doporučení základní cestovní lékárničky, atd.
  • vystavení mezinárodního očkovacího průkazu
  • odběry krve a laboratorní vyšetření protilátek po očkování nebo prožití infekce
  • testování na infekci HIV/AIDS a vystavení mezinárodně platného certifikátu HIV statusu, který je nutný pro pracovní pobyty v některých zemích

INFORMACE K OČKOVÁNÍ

ÚHRADA ZA OČKOVÁNÍ:
V našich ordinacích provádíme očkování hrazené klientem.
Očkování hrazené z veřejného pojištění plně nebo částečně (tj. úhradu, kterou hradí příslušné zdravotní pojišťovny a nikoliv klient) poskytujeme dle platných smluvních ujednání se zdravotními pojišťovnami pouze v rámci Ústeckého kraje (očkovací centra Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov).
U očkování prováděného jako zvláštní očkování (např. očkování proti hepatitidě B pro zdravotníky) je očkovací látka poskytnuta zdarma, klient hradí pouze poplatek za aplikaci vakcíny.

OBJEDNÁNÍ NA OČKOVÁNÍ:                 ONLINE REZERVACE
V našich ordinacích preferujeme objednání klienta předem – prostřednictvím on-line rezervačního systému, event. telefonicky nebo osobně. Klient může přijít na očkování i bez objednání. Objednaní klienti mají přednost. Podrobné informace o možnostech objednání jsou uvedeny u konkrétní ordinace očkování.

SEZNAM NEMOCÍ

BŘIŠNÍ TYFUS MENINGOKOKOVÉ INFEKCE TETANUS
ČERNÝ KAŠEL PÁSOVÝ OPAR VZTEKLINA
HEMOFILOVÉ INFEKCE PLANÉ NEŠTOVICE ZARDĚNKY
CHOLERA PNEUMOKOKOVÉ INFEKCE ZÁŠKRT
CHŘIPKA PŘENOSNÁ DĚTSKÁ OBRNA ŽLOUTENKA TYPU A
JAPONSKÁ ENCEFALITIDA PŘÍUŠNICE ŽLOUTENKA TYPU B
KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA RAKOVINA DĚLOŽNÍHO ČÍPKU ŽLOUTENKA TYPU A+B
MALÁRIE SPALNIČKY ŽLUTÁ ZIMNICE

 

VYŠETŘENÍ PROTILÁTEK PO OČKOVÁNÍ NEBO PROŽITÍ INFEKCE

Protilátky proti: Cena vyšetření včetně odběru
Hepatitida A (anti HAV IgG kvantitativně) 500,- Kč
Hepatitida B (anti HBs kvantitativně) 500,- Kč
Tetanus 600,- Kč
Klíšťová encefalitida 600,- Kč
Dávivý (černý) kašel 600,- Kč
Záškrt 600,- Kč
Zarděnky 600,- Kč
Příušnice 600,- Kč
Plané neštovice 600,- Kč
Spalničky 600,- Kč
Anti-SARS-CoV-2 ELISA (IgG) – marker proběhlé infekce Covid-19 500,- Kč

DALŠÍ INFORMACE

Ceník

Seznam nemocí – podrobné informace

Další služby pro cestovatele

EVROPSKÝ INFORMAČNÍ PORTÁL O OČKOVÁNÍ      https://vaccination-info.eu/cs
V úterý 21. dubna 2020 v souvislosti s aktuálně probíhajícím Evropským týdnem očkování byl spuštěn Evropský informační portál o očkování (EVIP).
Hlavním úkolem těchto stránek je poskytovat přesné, objektivní a aktuální informace o vakcínách a očkování. Poskytují také přehled mechanismů zavedených v Evropské unii (EU), jejichž úkolem je zajistit, aby dostupné vakcíny splňovaly nejpřísnější normy bezpečnosti a účinnosti.
Jakožto iniciativa Evropské unie byly vytvořeny v návaznosti na doporučení Rady o posílení spolupráce v boji proti nemocem, jimž lze předcházet očkováním, které bylo přijato v prosinci roku 2018. Stránky mají 24 jazykových mutací a jsou dostupné i v českém jazyce.