Alergie a poruchy imunity

Ordinace alergologie a klinické imunologie

Ordinace alergologie a klinické imunologie Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem se zabývají diagnostikou, léčbou a dispenzarizací pacientů s alergickými chorobami, astmatem, opakovanými a chronickými infekcemi, imunodeficiencemi. Zdravotní ústav rovněž provozuje několik monitorovacích stanic pylového monitoringu a dodává data pro účely Pylové informační služby.

KONTAKTNÍ INFORMACE A ORDINAČNÍ HODINY

V našich ordinacích provádíme

Diagnostiku a léčbu alergií

 • prick testy (kožní testy)
 • laboratorní vyšetření krve na stanovení protilátek typu IgE
 • kompletní moderní diagnostika astma bronchiale pomocí spirometrie, bronchodilatačního testu, měření vydechovaného oxidu dusnatého (FeNO)
 • vedení léčby alergií specifickou alergenovou imunoterapií (injekční, kapkové, či tabletové alergenové vakcíny)

Diagnostiku ostatních imunopatologických stavů

 • historie nemoci, hodnocení výsledků, léčba
 • laboratorní vyšetření (autoprotilátky, zánět)

Diagnostiku a léčbu poruch imunity

 • diagnostiku primárních imunodeficitů
 • výroba bakteriálních autovakcín

Poradnu pro poruchy reprodukce

 • vyšetření partnerských párů s poruchou plodnosti (anamnéza, laboratorní vyšetření krve, vyšetření ejakulátu pomocí průtokové cytometrie)

Přijímání nových pacientů

 • Na základě doporučení praktického lékaře nebo odborného lékaře.
 • Bez doporučení. V odůvodněných případech lze k vyšetření přijmout pacienta bez doporučení (na vlastní žádost), nutná je předchozí telefonická konzultace s lékařem.

K vyšetření se dostavte mimo akutní infekt. V případě akutního onemocnění (plánovaná kontrola nebo první vyšetření) je nutné se přeobjednat, pokud není domluven s lékařem oddělení klinické imunologie a alergologie jiný postup.

K prvnímu vyšetření doneste doporučení od lékaře, případně i nálezy od jiných lékařů, kde jste sledovaní nebo vyšetření.

V rámci prvního vyšetření provádíme odběry krve, nutné být na lačno (maximálně lehká snídaně), pijte dostatek nesladkých tekutin. Pacienti s diabetem, zejména na inzulinu, se mohou najíst předem dle potřeby.

Výdej receptů

Pacienti v dlouhodobém sledování si mohou psát/ telefonovat o recepty na pravidelně užívané léky, alespoň 1 den před vyzvednutím receptu. Zasíláme eRecept formou sms na Vaše telefonní číslo.

Objednávání na vyšetření, kontrolu

Upřednostňujeme komunikaci e-mailem na adresu imuno.alergo@zuusti.cz, vyřizuje zdravotní sestra, případně telefonicky na telefonních číslech 477 751 820, 734 575 350 v době 7:00 – 7:45 hodin případně 13:00 – 15:30 hodin (v pátek do 14:30).

Informace dle § 45 zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách

 

Zákaznická linka: 844 06 06 06
 

A K T U A L I T Y Rezervovat OČKOVÁNÍ Poptávka služeb Hodnocení spokojenosti Pylové zpravodajství Elektronické výsledky