Plísně v prostředí budov

PŘEHLED LABORATOŘÍ A KONTAKTNÍCH MÍST
DOKUMENTY KE STAŽENÍ

V současné době, kdy velká část populace řeší zdravotní stav a péči o něj, je již samozřejmostí určité povědomí o většině rizikových faktorů okolo nás. Nicméně jsou i rizika, která na první pohled nevidíme a registrujeme je až ve chvíli, kdy nám důsledky jejich přítomnosti znepříjemňují život. Kašel, alergie, bolest hlavy, podráždění sliznic, to vše může být způsobeno přítomností plísní ve vašem domově nebo pracovním prostředí.

Plíseň je druh houby, která se vyskytuje na vlhkých místech a zejména ve špatně větratelném prostoru. Můžeme ji najít na vlhkých zdech, koutech, kolem sprch nebo dokonce pod kobercem. O to je výskyt plísně v domě zákeřnější. Nemusíme o její přítomnosti vědět třeba půl roku a příznaky onemocnění můžeme mylně přisuzovat jinému onemocnění. Mezi nejohroženější věkové skupiny patří děti a senioři, dále jedinci s narušeným imunitním systémem. Nicméně nepodceňujme ani osoby v produktivním věku, protože zejména ony se pak starají o děti a seniory a proto i jejich zdraví nesmí být zanedbáváno.

Nepodceňujte výše uvedené příznaky. Při podezření na výskyt plísní ve vašem okolí se můžete zavolat na naši zákaznickou infolinku, nebo se můžete obrátit na kterékoli pracoviště Zdravotního ústavu se sídlem v Ústí nad Labem, kde můžete konzultovat svoji situaci.

Mezi naše služby totiž mimo jiné patří i monitorování povrchů a ovzduší a jejich následné vyhodnocení, spolu s poradenstvím při nevyhovujícím nálezu.

Plísně v bytech nejsou ošetřeny legislavitou a proto je možné vystavit pouze obecný odborný posudek.

 

Zákaznická linka: 844 06 06 06
 

A K T U A L I T Y Rezervovat OČKOVÁNÍ Poptávka služeb Testování COVID19 Pylové zpravodajství Elektronické výsledky